Sposoby na jesienną słotę

Brr, taka pogoda deszczowa i wietrzna jak dzisiaj będzie coraz częściej. Już o 15 zaczyna zmierzchać, a na zorze polarne nie mamy co liczyć. Ale czy to powód żeby siedzieć w domu? Nie, to powód, żeby włożyć wełnianą czapkę i szalik, ciepłe rękawiczki i kurtkę, albo płaszcz. Parasol w dłoń i za drzwi. Tylko nie zapomnijcie o butach!

Poszłam do Parku Oliwskiego, nawet się nie będę rozpisywać na ten temat, bo wszyscy park znamy. Przyznaję, że mi się zawsze w parku podoba. Jak mamy ochotę możemy zajrzeć do Katedry, a jak będziemy mieli szczęście posłuchać i popatrzeć na rokokowe organy. (możemy też nie liczyć na szczęście tylko sprawdzić w kalendarium i tak w listopadzie i grudniu organów posłuchać możemy w następujących godzinach: dni powszednie – 12.00, niedziele – 15.00)

organy oliwski

Ale mnie do parku zaciągnęło spotkanie z podróżnikami w Muzeum Etnograficznym. Tym razem zwiedziłam nie ruszając się z miejsca prawie połowę Azji – dojechałam do Kirgistanu.

W Muzeum Etnograficznym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. W najbliższym czasie pojawią się kolędnicy. Jednego z nich przyłapałam za drzwiami biura.

KolędnicyDSCF5673DSCF5674

Możemy też spędzić czas twórczo w przedświątecznym nastroju –  w dniach 7-8 grudnia Muzeum zaprasza na warsztaty ozdób choinkowych, doskonały pomysł na ciekawe spędzenie czasu z rodziną, a w szczególności z dziećmi.

A przed powrotem do domu możemy napić się kawy, albo gorącej czekolady w kawiarence, naprzeciwko głównej bramy wejściowej do parku.

DSCF5720

Więcej o propozycjach muzeum na stronie:

http://mng.gda.pl/wystawy/zapowiedzi/zapowiedzi-wystaw-w-oddziale-etnografii/

Jedna uwaga do wpisu “Sposoby na jesienną słotę

  1. Pingback: Iluminacja Parku Oliwskiego w Gdańsku | fabryka czasu ulotna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s