Paradyzja, Janusz A. Zajdel

Paradyzja to tajemnicza kolonia orbitalna, leżąca gdzieś na drodze mlecznej, która od stu lat utrzymuje bardzo ograniczone kontakty z Ziemią. Dlaczego tak się dzieje i jak naprawdę jest na planecie? Tajemnicę stara się odkryć dziennikarz Rinah. Jest już drugim Ziemianinem, który trafił na Paradyzję. Pierwszy nie wrócił – zginął w tajemniczych okolicznościach, co stanie się z Rinahem?

Książki science-fiction czytałam dawno temu i przez dosyć krótki okres czasu, jednak „Paradyzja” Janusza A. Zajdla wciąga. Właściwie to książka o ubezwłasnowolnieniu, to wizja totalitarnej antyutopii. Zajdel dostał za nią nagrodę, niestety po śmierci.

Książka należy do nurtu fantastyki socjologiczno-politycznej, jest krótka i mocna jak brzytwa. Bardzo na czasie w naszej nowej lepszej ziemsko-polskiej przestrzeni.

Polecam gorąco.

dsc01170

ZDJĘCIE WŁASNE ©

7 uwag do wpisu “Paradyzja, Janusz A. Zajdel

  1. Mój ukochany Zajdel. Fantastyka socjologiczna tak nazwałem jego twórczość. Swoje książki napisał w głębokim PRL-u. Niestety dziś na powrót stają się aktualne. Przeczytajcie koniecznie. Nie tylko dla bogatych światów, które wykreował. Nie tylko dla tego, że przewidział smartfony. Te książki warte są tego aby o nich nie zapomnieć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s