Kilka obrazków z Amsterdamu

Amsterdam to jedno ze słynniejszych miast Europy. Wszyscy szepczą sobie i to niekoniecznie na uszko, że tutaj wolno zapalić trawkę, co tam zapalić! Kupić w kawiarni zwanej coffee shop, usiąść przy stoliku nad kanałem i palić w biały dzień, lub zjeść „trawiaste ciasteczko”. Faktycznie zapachy unoszącej się „marychy”, co chwilę drażnią nos.

dsc00359

Wszyscy wiedzą o Dzielnicy Czerwonych Latarni i pokoikach z paniami i panami do wynajęcia i co by nie myśleli na ten temat koniecznie przejdą się labiryntem ulic zerkając lub gapiąc się na prawo i lewo. Właściwie to dosyć przygnębiający widok…

dsc00351

Jednak najpiękniejsze i etycznie poprawne są amsterdamskie kanały i to, że jest ich niezliczona ilość. Można nimi pływać łódkami, łodziami i statkami, kanały się krzyżują i odbijają się w nich niezliczone mosty, kamienice i rowery. Nad nimi porozstawiane są kawiarniane stoliki, ławeczki, albo po prostu ludzie siadają na ich brzegu dyndając nogami radośnie.

dsc00309

dsc00336

To jest cudowne po prostu!

 

dsc00364

Architektura niewielkich często pięknie zdobionych kamienic głównie z XVII wieku w dość monochromatycznych kolorach w połączeniu z wodnymi ulicami sieci kanałów stwarza niepowtarzalną atmosferę zapraszającą do włóczenia się i wypoczynku. Niektóre z kamienic są nieco poprzekrzywiane, a to na wskutek zapadających się fundamentów. Wygląda to przedziwnie.

Wzdłuż nabrzeży na wodzie można postawić sobie dom, a właściwie wynająć barkę, jest ich ograniczona ilość, więc musicie się spieszyć.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Z tego wszystkiego, aż można zapomnieć o zwiedzeniu muzeów, ale do Amsterdamu warto wrócić, więc może za pierwszym razem lepiej po prostu poczuć miasto.

dsc00356

 

dsc00357

ZDJĘCIA WŁASNE ©

 

 

Reklama

12 uwag do wpisu “Kilka obrazków z Amsterdamu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s