Dzień dziecka

fot. Lise Leino

fot. Lis Leino

Dzień dziecka to wbrew pozorom dzień dość filozoficzny, bo jakby się zastanowić jest to dzień wszystkich, którzy po ziemi chodzą. To jakby dzień, w którym wszystko zatoczyć mogłoby krąg połączeń i znaczeń, by wrócić z powrotem do nas i jeśli mamy szczęście do uśmiechu naszych rodziców.

W tym dniu myślimy o tym by zrobić coś wyjątkowego z naszymi dziećmi, by dać im więcej czasu, jakąś chwilę niezwykłą, albo chociaż prezent.

Ale w pewnym wieku siadamy nagle zdumieni i rozmyślamy o tym, że sami też jesteśmy dziećmi, że zaledwie tydzień temu pędziliśmy do mamy, że ona też jest dzieckiem, ale już jej nikt życzeń dzisiaj nie złoży, a nasze dzieci niebawem też będą miały dzieci i wtedy pozostanie nam złożyć im tylko życzenia przez telefon, aby nie zakłócać ich dnia.

Niezwykłe jest to, że dziecko tak wiele zmienia w naszym życiu, nagle odkrywamy, że przestaliśmy być najważniejsi, a ktoś mały obok nas, kto jeszcze nic nie mówi i właściwie niewiele widzi wypełnił nasze serce miłością i lękiem o jego życie i że tak już zostanie na zawsze…

A tymczasem za oknem na skrawku Ziemi, którą widzę jest piękne słońce, a w dachu mojego domu zamieszkały wróble i słyszę bardzo wyraźnie, że też mają dzieci.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s