Gdyńskie Hale Targowe w czasie swojego pierwszego  święta

„Hale Targowe w Gdyni, zostały wzniesione w latach 1935-1938 wg projektu duetu architektów Jerzego Müllera oraz Stefana Reychmana. Obiekt już w momencie budowy uznano za dzieło wybitne, szeroko rozpisując się o koncepcji architektonicznej, zaawansowanej technologicznie konstrukcji oraz stronie funkcjonalnej rozwiązań. Otwarcie Hal Targowych w listopadzie 1937 r. było tematem wielu publikacji prasowych, zarówno w wydaniach lokalnych („Kurier Gdyński”), ogólnopolskich magazynach ilustrowanych oraz periodykach branżowych –„Architektura i Budownictwo”… (z: haletargowegdynia.pl) więcej tutaj.

Każdy z nas Gdynian bywa na Hali częściej lub rzadziej, ale nie wiem czy wszyscy wiedzą, że składają się na nią: Plac Targowy, Hala Łukowa, Hala Płaska i Hala Rybna!

DSC05237

Że chodzić warto, to wiadomo! Można tam pogadać, kupić świeże i pyszne produkty wszystkie, które potrzebne są dla utrzymania zdrowia i urody. Można też poszperać w ubraniach, kupić guziki, śrubki, góralskie kapcie – moje ulubione 😉 i dorobić klucze itd. itp

Dzisiaj 29 sierpnia odbyło się jej pierwsze święto i był to pomysł wyśmienity łączący mieszkańców starych i młodych w uśmiechu i zaciekawieniu. Był nawet „Kurier Gdyński” roznoszony przez zjawiskową postać.

DSC05268DSC05253DSC05254skoki 1skokiDSC05270

Wyjątkowo dzisiaj wystawiony został pchli targ, a szkoda, bo mógłby się pojawiać częściej, aby można sobie było pomyszkować od czasu do czasu wśród ciekawych przedmiotów.

DSC05248

Mnóstwo warsztatów i muzykanci.

Mi, jako miłośniczce jazzu przypadło do gustu Trio Jazzowe nazwane na gorąco ” The Old Gramophone Jazz Band”, przepięknie grające standardy jazzowe.

Super pomysł, czekam na następny rok i pozdrawiam pracowników.

© ZDJĘCIA WŁASNE

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s