Biegusiem przez świąteczny Londyn

Czy można wybrać się do Londynu na jeden dzień?  Jasne, że tak, w sumie można wszystko 😉

Z lotniska Luton najtaniej dojechać jest do Londynu autobusem National Express. Najlepiej wysiąść na Marble Arch.

Przy Marble Arch zobaczycie na dzień dobry Hyde Park. Blisko stąd do Buckingham Palace, a potem przez piękny i nieduży St. James Park do Trafalgar Square.

Jeśli Wam się uda nie zjeść do tego czasu śniadania – nam się nie udało 🙂 to polecam English breakfast w uroczej i pełnej starych zdjęć Square Garfunkel’s Restaurant  przy Trafalgar Square. No cóż my nie dałyśmy rady wytrzymać, dlatego już tylko kawę i sticky toffi pudding wciągnęłyśmy.

Stąd łatwo dostać się w okolice Westminster Abbey  – jednej z piękniejszych katedr mi znanych. Warto wejść do środka i zamyślić się nad światem. Odpoczywają tu w spokoju sławy Wielkiej Brytanii ot choćby William Blake. Chociaż może w spokoju to zbyt wiele powiedziane… Idąc dalej można zobaczyć – lub nie zobaczyć remontowany parlament. Przeszłyśmy na drugą stronę mostu – stąd piękny widok na parlament no i chciałyśmy się dostać do Tate Modern na wystawę.

Po Tate Modern i podejściu do Globe Theatre, przechodzimy po Millenium Bridge w kierunku St. Paul’s Cathedral . Na moście oglądamy kilka „gumowych dzieł sztuki”.

Pozostaje dojechanie do London Tower i zjawiskowego zwodzonego mostu Tower Bridge, przez który kiedyś przeskoczył autobus… na szczęście w nim nie siedziałam. No i chwilka relaksu w St Mary Overie Dock.

 

Jako, że zapadł zmrok przemieszczamy się w kierunku Piccadilly Circus i Soho. Teraz już Oxford Street udajemy się wśród szerokiej „rzeki ludzkiej” na  nasz powrotny autobus do Luton, który łapiemy w ostatniej chwili.

Taki Londyn w pigułce – bardzo miły, może za krótki, trochę jakby się nam śnił…

Gdybym jechała drugi raz – wracałabym na lotnisko kolejką – bezpieczniej. Należy pamiętać, że wiele przystanków autobusowych, może zostać wieczorem wyłączonych, co, małe-co-nieco utrudnia poruszanie się.

Co do autobusu National Express z lotniska to warto też wiedzieć, że jeśli macie bilet na późniejszą godzinę to wezmą Was bez problemu wcześniej.

W Londynie polecam zakup całodziennego biletu za 5 funtów, tak byście mogli wsiadać i wysiadać z autobusów i przemieszczać się szybciej.

Czasu jest na jedno muzeum – jeśli chodzi o Londyn, to kocham go między innymi za wspaniałe i darmowe muzea. No i czasowe wystawy – totalny odlot! Reszty wymieniać nie będę, bo by mnie palce rozbolały od pisania 😉

 

 

 

Reklama

13 uwag do wpisu “Biegusiem przez świąteczny Londyn

  1. Dzisiaj podpisałam umowę na wycieczkę na Cypr dla aktywnych. Powędruje sobie. najdłuższe trasy po 6 godzin. Tak się cieszę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s