Mazury za pół ceny czyli pakujcie się i przyjeżdżajcie

Co robić w mroźne i śnieżne dni w tak pięknym kraju jak Polska? Oto jedna z propozycji, na jaką wpadli mieszkańcy Mazur w okolicach Pisza, Wiartla, Jabłoni i pewnie wielu innych miejscowości. Zapraszają wszystkich na Mazury za pół ceny, z czego skrzętnie postanowiliśmy skorzystać. I faktycznie i śpimy w pięknym miejscu i jemy przepyszne smakołyki jak na przykład pierogi z najróżniejszym nadzieniem, gorące zupy najróżniejszych smaków – po biegówkach smakują jak marzenie i wiele innych rodzajów jadła, a gdy już zaoszczędzimy kupujemy nasz smak odkryty tej zimy sandacza nadziewanego grzybami leśnymi. Nasze ulubione miejsce to baszta ze stolikiem przy kominku nieopodal Rynku w Piszu.

A przed obiadem w pobliskich lasach i wokół pięknych jezior pędzimy na naszych biegówkach, a mróz różowi nam policzki i czerwieni uszy i nosy.

Nad jeziorem Wiartel dojechaliśmy do miejsca „bobrołomów” i wciąż stojących tam resztką sił ponacinanych drzew. A bobry zwinięte w swoich zimowych norach śpią i tylko im się brzuchy ofutrzone unoszą poza momentami, gdy właśnie pałaszują nazbierane przez siebie jesienią zapasy.

Napotkana przypadkowo mieszkanka Wiartla powiadomiła nas, że można tu nawet pożyczyć w klubie wiejskim za darmo narty, więc ludziska pakujcie się i przyjeżdżajcie!

Reklama

5 uwag do wpisu “Mazury za pół ceny czyli pakujcie się i przyjeżdżajcie

  1. Mazury to moje odkrycie sprzed paru lat. Pochodząc z Kielc, Mazury nigdy nie były mi po drodze. Natomiast od jakiegoś czasu, kiedy mieszkam na Mazowszu, Mazury są częstym celem weekendowych, rowerowych i namiotowych wypadów.
    Co do okolic Wiartla to funkcjonuje tam Wioska Narciarska Wiartel, gdzie można wypożyczyć narty i organizowane są różnego rodzaju imprezy narciarskie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s