Błędne Skały i Skalne Miasto czyli wędrówki wśród skalnych korytarzy

 

 

Gdy jest się w Sudetach Środkowych w okolicach Kudowy warto odwiedzić dwa miejsca – Góry Stołowe, a w nich Błędne Skały i Skalne Miasto, czy inaczej Ardspach po stronie Czeskiej, do którego jedzie się malowniczymi drogami położonymi wśród górskich wioseczek.

Obrazki z Błędnych Skał:

Obydwa miejsca są niezwykłym obszarem form skalnych, powstałych na wskutek wietrzenia piaskowca. Procesy ich powstawania sięgają trzeciorzędu i górnokredowego morza, więc na tym zakończę tę opowieść. W jednym i drugim miejscu kręcone były Opowieści z Narni, a to dokładnie właśnie z powodu niezwykłego wyglądu. Chodząc tamtędy macie mnóstwo zabawy i faktycznie przenosicie się w bajeczny świat uformowany przez przyrodę.

Obrazki ze Skalnego Miasta czyli Ardspach:

Różnią się miedzy sobą niewątpliwe rozmiarem – Błędne Skałki leżące w Górach Stołowych mają wysokość od 9-11 metrów, więc chodząc kamiennymi korytarzami wielokrotnie musicie się schylać i przeciskać. Gdy tymczasem w Skalnym Mieście otoczeni jesteście przez skalne „drapacze chmur”. W jednym i drugim miejscu co jakiś czas znajdujecie wśród skał formacje przypominające ludzi, zwierzęta lub inne takie 😉

 

Popadacie w zachwyt w obydwu miejscach i to za każdym razem – byłam już chyba tam ze cztery razy i zawsze jestem urzeczona!

© ZDJĘCIA WŁASNE

Reklama

3 uwagi do wpisu “Błędne Skały i Skalne Miasto czyli wędrówki wśród skalnych korytarzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s