Przejdźmy się spacerkiem po pustyni – Słowiński Park Narodowy

A jeśli mielibyście ochotę na poobcowanie z przyrodą i pustynne widoki to w bliskiej okolicy mamy Park Słowiński Narodowy. W okolicy w sensie takim, że dojechałam tam pociągiem z Gdyni na cały dzień z pięciolatkiem i zdążyłam wrócić – dzień był wspaniały, nawet po nieudanym początku, gdy mój pięciolatek stwierdził „Nie kładź plecaczka z czekoladkami na półce, bo zginie”, no a ja położyłam i co zrobił plecaczek? Został zapomniany na półce. Straszną rozpacz zdołałam utulić dopiero wielkim kolorowym wiaderkiem pełnym łopat i grabek – na pustynię jak znalazł!

Idzie się tam piękną leśną drogą, można pojechać meleksem. Wracać można plażą, pod warunkiem, że nie wieje i że mamy czas – droga plażą jest dłuższa.

Oglądać będziecie wydmy ruchome, które powoli przemieszczają się, gdy wiatr wieje z prędkością nie mniejszą niż 18 km/godz. Wydmy zasypały w dawnych czasach wioskę Łączkę – dla upamiętnienia najwyższe wzgórze Parku nazywa się Łackim. Wydmy śpiewają – a ich śpiewu możecie posłuchać przy naprawdę szybkich wiatrach – tych sztormowych.

Resztę opowieści zastąpię zdjęciami.

© ZDJĘCIA WŁASNE

Reklama

10 uwag do wpisu “Przejdźmy się spacerkiem po pustyni – Słowiński Park Narodowy

  1. Nigdy nie byłam na Pustyni Bledowskiej. Jednak to miejsce jest słynne i znane każdemu Polakowi choćby z lekcji geografii. Dziękuję za piękny spacer i pokazanie mi tego miejsca. 😊

  2. Przepiękne miejsce! Polecam także spacer do latarni morskiej Czołpino. Nieco pod górę, ale warto! U stóp wydmy, na której stoi latarnia, znajduje się osada latarników (kilka obiektów, między innymi wielorodzinny dom, z jedną ze ścian obłożoną kamiennym łupkiem) także z XIX wieku, obecnie opuszczona, ale za kilka lat ma być w niej muzeum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s