Poste restante – obrazy z podróży Barbary El

wyst 7

Są takie obrazy, które powstają w czasie podróży w naszych myślach. Jedne są po prostu stop-klatką zdarzeń, czy fotografią miejsc zapisaną w pamięci, inne mogą przeobrazić się w coś zupełnie nowego w myśli płynące, które przekształcają rzeczywistość na sposób przynależny tylko właścicielowi tychże. Często na to, co powstanie w naszej podświadomości mają wpływ inne osoby, z którymi dane nam było się zetknąć, bo przecież wiele osób zmienia tok naszych myśli, wpływa na nasze odczucia. Czasami są to osoby spotkane zaledwie na chwilę innym zaś razem będą to ludzie ważni dla nas i istniejący w naszym życiu długo. Gdy mamy umiejętność przelania ich na papier powstają trwałe obrazy.

Chciałabym pokazać Wam kilka takich wiadomości z podróży, jak mówi sama ich autorka Barbara El to „powidoki spotkanych miejsc, obrazy sytuacji – realnych lub symbolicznych – listy o nim lub o niej, o radości i samotności, o niepokoju lub miłości, o samych tylko kłębiących się myślach”…

wyst 1

Część prac znajduje się tylko tutaj, jedna marznie na południowym biegunie inne znajdują się również na wystawie, którą można obejrzeć w Cafe Cyganeria (ul.3 Maja 27, Gdynia) – wystawa trwa do 13 czerwca.

O poprzedniej wystawie pisałam tutaj.

prace z: https://barbaraelart.wordpress.com

Reklama

3 uwagi do wpisu “Poste restante – obrazy z podróży Barbary El

  1. Pingback: Czerwony Piec – Gdynia, jedzonko prima sort | fabryka czasu ulotna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s