Barbara El w Barcelonie – wystawa „Home-Sick-Home”

Tym razem piszę o wystawie, której nie widziałam i nie zobaczę niestety. Jednak dużo o niej słyszałam – byłam obserwatorem przygotowań z odległego miejsca przy swoim starym dębowym stole.

11922997_1128837397145806_923512648_n

Wystawiane prace, to jak Basia mówi chaotyczny zapis zdarzeń z miejsca, które stało się niechcianym domem, na szczęście tylko na pewien czas.  Barcelona nie stała się miłością Basi, jednak spowodowała ten rodzaj smutku i tęsknoty, który u artysty wywołuje pragnienie tworzenia.

Tak powstała wystawa w klubo-galerii Hostal d’art przy Bruniquer 57.

Wystawa jest interesująca z dwóch powodów – wisi na niej między innymi ponad ośmiometrowa praca, której nawet sfotografowanie wymagało dużej pomysłowości, nie wspomnę o tworzeniu.  Na wernisażu zaś powstała druga duża praca, jako pewnego rodzaju performance. Obydwa dzieła są introspekcją w głąb myśli artysty, która porusza naszą wyobraźnię.

 

Sam tytuł wystawy wziął się od słów piosenki  „Home, sweet home”, a słowo „Homesick” w nowym zapisie „Home-Sick-Home” tworzy zupełnie nowe konotacje. Dom, jako taki kojarzy nam się ze schronieniem, jeśli jednak nie możemy się w nim zadomowić, staje się ciągłą ekspozycją na niepokój. Prace stają się ucieczką od realności ku fantazji, która pozwoliłaby artystce odnaleźć spokój i bezpieczeństwo w świecie sztuki.

Wystawa obejmuje prace dwóch artystów Barbary El i Fran Gimenez

Jeśli jesteście w Barcelonie lub będziecie w niej to zapraszam na wystawę w swoim i Basi imieniu.

Hostal d’art,  c/Bruniquer 57 do

11992580_1131465790216300_26230371_n

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s