Subiektywny alfabet kobiety w podróży (G)

„G” jak góry

11779858_1204157179609780_6730428103483538707_o

Góry to moja miłość. Nie jestem wspinaczem, ani zdobywcą ośmiotysięczników. Chodzę po górach na tyle, na ile potrafię i kocham je z całej duszy.

Widzę je, gdy zamknę oczy, czuję ich zapach – zapach drzew, kamieni, wilgoci, rozgrzanych łąk i iglaków, czuję dotyk powietrza na policzku ten zimny i ten gorący, słyszę odgłosy potoków, szelestu liści i wysokich gałęzi, szum wiatru w kosodrzewinie, chrzęst kamieni, ptaki i odgłosy ludzi wspinających się gdzieś na ścianie.

Góry to wysiłek, czasami dający w kość i radość, gdy wejdzie się na szczyt. Czasami to drżenie serca na widok przepaści.

Góry to też ludzie, z którymi mi się kojarzą. Mój brat, dzięki któremu je poznałam, gdy on student, a ja licealistka chodziliśmy z plecakami od schroniska do schroniska – mój plecak prawie pusty oczywiście, a jego dwukrotnie obładowany. Moja pierwsza Orla Perć i zachwyt starszym bratem.

To moi przyjaciele cała paczka z liceum kochający i niekochający wysiłku górskiego, ale nikt się nie poddał i przyjaźń w trudnych warunkach przetrwała 🙂

To moi przyjaciele, dzięki którym zdeptałam Alpy. To dzięki nim wdrapałam się w wiele pięknych miejsc z moim i ich dzieckiem.

To polskie góry małe i duże przedeptane z moim coraz to większym dzieckiem.

To góry tam i owam, małe i duże, skaliste i te rozczochrane od traw.

Jeśli nie zobaczę gór w ciągu roku to mi źle, jestem uzależniona i nie zamierzam się leczyć!

*** *** ***

G na innych blogach

G- jak gadka szmatka

Reklama

9 uwag do wpisu “Subiektywny alfabet kobiety w podróży (G)

  1. Jak to jest z tymi górami? Wychowałem się w Beskidach, w tym roku je opuściłem, długo mnie tam nie było, teraz zacząłem pracę w Krakowie i co? i nie mogę… muszę wracać – macie jakieś lekarstwo?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s