Rowerem wzdłuż wybrzeża (45 km)

Zbliża się kolejny piękny weekend, warto wsiąść na rower i wyruszyć przed siebie.

dsc01004

Kolejna przepiękna trasa w okolicy Gdyni prowadzi właściwie cały czas nad morzem.

Dojeżdżamy pociągiem regio do Kuźnic i stąd trasą rowerową do Pucka. Po drodze będziecie mieli okazję poobserwować stada kormoranów unoszących się nad drzewami, lub na nich wypoczywających – widok niezwykły, zapach też.

W Pucku puszczona jest ścieżka rowerowa w kierunku Gdyni, która niestety kończy się dosyć szybko, ale można jechać dalej dzikimi wąskimi dróżkami przez ciągnące się pola z prawej strony i połyskującą zatokę z lewej.

Dalej przez lasy, Osadę Łowców Fok w okolicach Rzucewa, w którym można też obejrzeć prześliczny pałac z XIX wieku rodu von Below zwany zamkiem Jana III Sobieskiego.

Stąd przez Rezerwat Beka do Rumii, lub jeśli ktoś woli do Mechelinek. Można się przesiąść do kolejki lub autobusu, lub kontynuować trasę rowerową do samej Gdyni.

trasa

Wyprawa przepiękna! Na mapce są 2 godziny 17 minut, ale na spokojnie jest to wyprawa na cały dzień z delektowaniem się widokami i przerwami na herbatę oraz piknikowe łakocie.

Tym razem po drodze są sklepy oraz miejsca, w których można coś zjeść lub wypić. Jeśli ktoś lubi ryby nieodmiennie polecam klimatyczną „Maszoperię” w Pucku.

Trasa ma około 45 km.

Szerokiej drogi!

ZDJĘCIA WŁASNE ©

Reklama

2 uwagi do wpisu “Rowerem wzdłuż wybrzeża (45 km)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s