Kajakiem po jeziorach

Jedną z aktywności, którą z przekonaniem mogę Wam zaproponować jest pływanie kajakiem po jeziorach, które łączą się kanałami lub rzekami z następnym jeziorem.

Płynięcie przez jezioro ma charakter uspokajający. Można, co jakiś czas wstrzymać wiosłowanie i wsłuchać się w odgłosy – cichy szmer i plusk wody, przerywany śpiewem ptaków. Niesione przez wodę rozmowy czasami urozmaicane szczekaniem kudłatych przyjaciół. W zatoczkach często zdarzają się kwitnące lilie wodne lub grążele, a na dzikich brzegach szumią trzciny i co jakiś czas zaskrzeczy dziki ptak. Z przewalonego drzewa spojrzy na Was w zamyśleniu czapla i wyprostuje się jeszcze bardziej na jednej nodze.

Przepływanie wąskimi rzekami lub kanałami łączy się zawsze z bliskim kontaktem otaczającej ich przyrody, roślinami wodnymi i tymi przy brzegu oraz pochylającymi się drzewami, o które nierzadko możecie zahaczyć. Tutaj musicie swoja uwagę skupić na kajaku i przeszkodach. Po krótkiej lub dłuższej przeprawie znów wypływacie na szerokie wody nowego akwenu, który ponownie ugości Was spokojem.

Zachęcam wiec do rozejrzenia się gdzie można w Waszej okolicy popływać samemu lub ze zorganizowaną grupą, ale wcześniej sprawdźcie pogodę.

W okolicach Trójmiasta wyśmienite tereny to jezioro Raduńskie, Wieżyca, Krzeszna, Ostrzyce czy Chmielno.

Jedne ze znanych mi stron z kajakami to kajaczkowo.pl i okajakibytow.pl

Wystarczy jednak wpisać hasło kajaki w google i swoją okolicę, a z pewnością wyskoczą Wam różne propozycje. Pamiętajcie, żeby  wypożyczalnia miała propozycję opłaty za wypożyczenie całodniowe – inaczej sporo przepłacicie, jeśli chcecie popływać kilka godzin.

Reklama

4 uwagi do wpisu “Kajakiem po jeziorach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s