Leśny most na Krykulcu

Most, o którym, mowa jest niezwykle tajemniczy. Wybieramy się na Krykulec w Gdyni. Krykulec to inaczej Kruczy Las – prawda, że brzmi niezwykle? I miejscami jest, w sumie w okolicy jest głównie las poprzecinany drogami i ścieżkami. Stała tu kiedyś leśniczówka, ale pozostała po niej tylko piękna aleja i wspomnienia.  No zapomniałabym jeszcze została piwnica, w której zamieszkują maleńkie nietoperze z trzech gatunków – nocek Nattera, nocek rudy i gacek brunatny. Po drugiej stronie drogi zbudowana została tama, na której lubię postać chwilkę, gdyż daje mikro-wrażenie polany w górach 😉

Pod tą samą drogą, czy właściwie starym nasypem kolejowym znajduje się całkiem piękny most zbudowany jeszcze w latach dwudziestych. Trzeba przyznać, że most może pozostać niezauważony, ponieważ z nasypu go nie widać, a dopiero z odgałęziającej się od niego drogi przechodzącej pod wiaduktem i wijącej się na Karwiny.

Most trafia do mojej małej kolekcji, uwiódł mnie swoją skromnością i malowniczym położeniem, oraz tym, że uprzyjemnia mi spacery po okolicy…

 

 

 

ZDJĘCIA WŁASNE I OBRAZ TEŻ ;-P

Reklama

8 uwag do wpisu “Leśny most na Krykulcu

  1. to stary wiadukt kolejowy, z charakterystycznym znakiem skrzydlatego koła. Znak lepiej widoczny po przeciwnej stronie wiaduktu.
    Pozdrawiam

      • Przy niskim poziomie wody w Kaczej można przejść dołem. Symbol koła taki, jak na mozaice w gdyńskim dworcu, nad wejsciem do MacDonalda 🙂 Na urok samego wiaduktu zwróciłem uwagę dopiero w tym roku, chociaż miejsce odwiedzam od 20 lat. Szkoda, że nikt się nie interesuje odrestaurowaniem tych zdobień.

  2. Byłam tam kilka razy , ale nie mogę trafić. Pamiętam ten most z dzieciństwa, ze spacerów z Tatą.Czy to blisko od ujęcia wody u wylotu olkuskiej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s