Ejlat – co warto wiedzieć

Izrael postanowił podobno dofinansować loty do miasta Ejlat leżącego nad Morzem Czerwonym, czy to prawda czy nie bilety lotnicze są faktycznie tanie jak barszcz!

No to pakujemy małe walizeczki pokładowe i jedziemy ogrzać się, chociaż na chwilkę. Samo miasto nie jest ciekawe, ale:

  1. Jest tutaj Dolphin Reef – gdzie możecie popatrzeć na delfiny z brzegu, z pomocą maski i rurki lub z głębin ze sprzętem do nurkowania, zależnie od tego ile chcecie wydać (sprzęt w cenie / zabawa trwa 25 minut, plażowanie do zamknięcia obiektu)
  2. Jest tutaj obserwatorium podwodnego życia, takie trochę akwarium, jeśli lubicie, lub jeśli jedziecie z małymi dziećmi
  3. Jest tutaj piękny Red Canyon, do którego jedziecie autobusem 392 i macie piękny około 3 godzinny spacer – spytajcie o powrotne autobusy, żeby sobie ułożyć czas. Możecie wrócić taksówką za 80 szekli
  4. Jest tutaj mała rafa na zachodnich plażach miasta, a plaża Migdalor jest bezpłatna
  5. Jest niedaleko przepiękny Park Narodowy Timna, do którego możecie pojechać tam i z powrotem taksówką za 150 szekli – tzn. taksówkarz Was dowozi i umawia się, kiedy ma po Was przyjechać, z biurem podróży za 200 szekli/osoby – jak dla mnie odpada, lub opcja najciekawsza wynajętym samochodem. Park Timna jest bardzo rozległy dlatego warto się przygotować do jego zwiedzania jeśli będziecie robić to samodzielnie.
  6. Możecie z Eljatu zrobić sobie wycieczkę do Jerozolimy

Warto wiedzieć, że:

– z lotniska do miasta jedzie autobus 282 za 21,5 szekli – możecie kupić bilet powrotny i zarazem miejski za 60 szekli, który pozwoli Wam pojechać w dwie strony i poruszać się po mieście (możecie kupić bilety on-line, ale nie widzę takiej potrzeby http://www.egged.co.il)

– autobusy są zsynchronizowane z przylotami i odlotami samolotów i wszyscy pasażerowie są zabierani

– planując wycieczki pamiętajcie o świętach żydowskich

Więcej o podróżowaniu po Izraelu tutaj

BON VOYAGE 😉

Reklama

4 uwagi do wpisu “Ejlat – co warto wiedzieć

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s