Wyspa Uznam rowerowo -zamek na wodzie (trasa ok. 50 km)

Tym razem postanowiłyśmy dojechać do zamku na wodzie, jak na mapie nazwano tajemnicze miejsce obok miejscowości Mellenthin.
Wyruszamy z naszego miejsca zamieszkania w Świnoujściu i po pożywnej jajecznicy z 3 jaj, a właściwie dwóch, bo jedno spałaszował pies wyruszamy do Niemiec.
Trasa zaczyna się podobnie, tylko zamiast skręcić na Kamminke jedziemy prosto na Garz. Pogoda nam dopisuje, a trasa jest wyjątkowo malownicza.

Nagle ukazuje się naszym oczom kierunkowskaz na Muzeum NRD.


W sumie zniechęcone ceną i smętnymi eksponatami stojącymi wokół wejścia decydujemy się nie wchodzić, zwłaszcza, że DDR i PRL widziałyśmy na własne oczy 😉

W końcu dojeżdżamy do Mellenthim i przy małym kościółku o pięknym wnętrzu postanawiamy wykorzystać stolik i zrobić sobie wegański piknik.
Posilone wyruszamy w kierunku zamku, który okazuje się przesympatycznym pałacykiem otoczonym fosą, przez którą po uiszczeniu 2 euro pomostowego, który jest zarazem wymiennym talonem w kawiarni, wchodzi się na dziedziniec zastawiony stolikami i koszami. Wybieramy zacienione miejsce w koszu plażowym i wypoczywamy przy przepysznym serniku i kawie.

Posilone wyruszamy dalej przez pola i łąki do Benz, aby zobaczyć kolejny piękny wiatrak kryty w całości gontem. Jeszcze zahaczamy o kościółek, przy którym mieści się Galeria z pracami Lyonela Feiningera niestety czynna tylko do 17, więc nie udaje nam się jej zwiedzić. Bardzo żałujemy, ponieważ wiele tras rowerowych na Uznam jest właśnie ułożonych szlakiem jego szkiców i obrazów, które stworzył wędrując po okolicy. Prace są naprawdę piękne sami osądźcie.

Kończymy wyprawę kierując się na jezioro Gothensee z miejscowością Deringsdorf, a potem na Ahlbeck, żeby wypuścić psa na piaskowe szaleństwo.

Reklama

5 uwag do wpisu “Wyspa Uznam rowerowo -zamek na wodzie (trasa ok. 50 km)

  1. Pingback: Wyspa Uznam rowerowo – niemieckie wybrzeże od Wolgast po Ahlbeck (ok.43 km) | fabryka czasu ulotna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s